Nyheter — September 25, 2014 at 8:17 pm

Se «Bond 24»-settet

by

Her er det første bildet fra «Bond 24»-settet.

Som James Bond-magasinet tidligere har skrevet, skal flere scener i «Bond 24» spilles inn i den lille landsbyen Obertilliach, Østerrike.

Det er den lokale avisen Kleine Zeitung som nå kan presentere det første bildet fra settet til «Bond 24» Obertilliach. På bildet kan vi se at et hus bli bygget. Avisen spekulerer i om huset blir sprengt i filler i filmen eller om et fly krasjer i det. Etter det James Bond-magasinet forstår var det disse scenene som var planlagt å spilles inn i Norge, nærmere bestemt Vestlandet.

obertilliach

Foto © KLZ/Karina Hartweger

Det er ventet at Daniel Craig skal tilbringe tre dager med opptak i Obertilliach. Ifølge tidligere rapporter skal disse scenene spilles inn i månedsskiftet januar/februar.

Samtidig planlegges opptak i tettstedet Sölden, som kan by på spektakulær setting.

Det er foreløpig ikke bekreftet eller avkreftet om Østerrike skal forestille et annet land i «Bond 24».

Sist gang James Bond besøkte Østerrike, var i «Quantum of Solace» fra 2008. Den gang ble scener spilt inn i Bregenz. Den østerrikske filmkommisjonen var involvert i «Quantum of Solace», og jobber også med den nye Bond-filmen.

Innspillingen av «Bond 24» starter den 6. desember.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*